KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8053001

nr 805 3001

Skulptur

sten, huvud, Antik, Asien, på sockel, höjd: 23 + 10 ca

Kondition: slitage, skador, lagad

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 28 januari 2013
kl 18:56:25

  • Klassiska
Stengods
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor